Binnenkort minder parkeergeld voor elektrische auto’s in Amsterdam?

Gepubliceerd op: 07 augustus 2020

De Amsterdamse VVD pleitte eerder al voor een verlaging van de parkeerkosten voor elektrische auto’s. Naar aanleiding van het wetsvoorstel dat staatssecretaris Stientje van Veldhoven van I&W in juli indiende, om de parkeertarieven voor elektrische auto’s per gemeente te kunnen verlagen, vraagt de VVD-fractie hier opnieuw aandacht voor.

De fractie wil dat de gemeente snel actie onderneemt en een korting van 50% op parkeertarieven en parkeervergunningen invoert. Raadslid Anne Marttin stelt dat de VVD liever kiest voor een extra stimulans voor elektrische auto’s dan het straffen van benzine- en dieselrijders. Het is nu aan het stadsbestuur om op dit Amsterdamse voorstel te reageren.

7,50 per uur

Het coalitieakkoord dat het huidige Amsterdamse stadsbestuur in mei 2018 presenteerde, staat vol met maatregelen om auto’s zoveel mogelijk uit het centrum te weren. Een van die maatregelen was de stijging van de parkeertarieven in de binnenstad naar 7,50 euro per uur, waarmee de parkeerkosten voor het eerst de grens van 5 euro per uur doorbraken.

‘Eenvoudig in te voeren’

Als het landelijke wetsvoorstel wordt aangenomen, is de kans groot dat ook in andere steden lagere parkeerkosten voor elektrische auto’s worden doorgevoerd. “Lagere parkeertarieven zijn een belangrijk instrument om de transitie naar emissievrije voertuigen een extra impuls te geven”, schreef Van Veldhoven eerder aan de Kamer. “Bovendien is het vrij eenvoudig om onderscheid te maken in de parkeertarieven, doordat de kentekenregistratie is gebaseerd op een systeem van emissieklassen voor motorvoertuigen.”

LEES OOK: Tolheffing voor centrum Amsterdam, mag dat?

Het bericht Binnenkort minder parkeergeld voor elektrische auto’s in Amsterdam? verscheen eerst op ZERauto.nl.