Kennismaking: Nicolyn Dijkstra nieuwe eventmanager VER

Gepubliceerd op: 21 oktober 2025

Wie op 'Ontdek Elektrisch Amersfoort' of bij de 'EV Experience 2025' op Circuit Zandvoort aanwezig was, heeft haar wellicht al ontmoet, maar aan het begin van deze maand is Nicolyn Dijkstra begonnen als de nieuwe evenementenmanager van de Vereniging Elektrische Rijders (VER). Nu het stof van haar eerste twee evenementen een beetje is neergedaald, maken we nader kennis.

 

Nicolyn is een ervaren eventmanager met een uitgebreide staat van dienst in de automotive sector. Daar ligt dan ook een belangrijk deel van haar netwerk én ervaring. Jarenlang organiseerde ze voor BMW Nederland evenementen van diverse pluimage en was ze bij het Beierse merk verantwoordelijk voor de introductie van de BMW i, de marketingcampagnes voor verschillende elektrische BMW-modellen en het BMW Magazine. Een mooie mix van werkzaamheden bij een automerk dat vroeg startte met de levering van volledig elektrische modellen. Nicolyn draait qua organisatie nergens haar hand voor om en neemt die rijke ervaring nu mee naar de VER.

 

Naast haar expertise in eventmanagement heeft Nicolyn ook veel ervaring opgedaan in marketingcommunicatie en schrijft zij naast haar werk voor de VER nog altijd bijdragen voor mediapartijen zoals Mediahuis NRC. Artikelen die veelal ook over elektrisch rijden en haar voorliefde voor BMW gaan, want Nicolyn combineert haar werk maar al te graag met haar favoriete thema’s elektrisch rijden en duurzaamheid.

 

"Elektrisch rijden, duurzaamheid en de transitie naar emissievrij rijden zijn de rode draden in mijn communicatiewerkzaamheden", zo verduidelijkt de VER-eventmanager zelf. "Bij BMW Nederland ben vanaf het ontstaan van elektrisch rijden verantwoordelijk geweest voor de communicatie hierover en ik houd me daarom al sinds 2011 bezig met elektrische mobiliteit."

 

Nicolyn's enthousiasme maakt ook duidelijk dat zij niet alleen ervaring in de organisatie van evenementen meeneemt naar de VER, maar ook inhoudelijk goed op de hoogte is van wat er bij elektrisch rijden nog meer komt kijken.

 

 

Voor de VER-evenementen ziet Nicolyn Dijkstra dan ook extra kansen. Zo zou zij bijvoorbeeld de 'Ontdek Elektrisch evenementen' graag nog breder willen trekken dan alleen de enthousiaste samenwerking die er nu al tussen de VER en veel autodealergroepen bestaat. Auto's vormen een belangrijk onderdeel van de VER-evenementen, maar daarnaast is er meer dat voor bezoekers van 'Ontdek Elektrisch' interessant kan zijn.

 

"Elektrisch rijden doe je immers nooit alleen, want zonder laadinfrastructuur zijn er geen elektrische auto’s. Ik ben goed bekend met de vraagstukken die bij de overstap naar elektrisch rijden komen kijken en het zou mooi zijn als we bij 'Ontdek Elektrisch' meer bedrijven kunnen gaan betrekken die het publiek ook op dat gebied verder helpen." 

 

Nicolyn Dijkstra doelt hiermee op het idee van one stop shopping tijdens de 'Ontdek Elektrisch evenementen'. Het publiek kan zich dan niet alleen oriënteren op nieuwe elektrische auto's, maar ook meer te weten komen over laadoplossingen die het rijden in hun nieuwe elektrische auto nog gunstiger maken. Het doel van de VER is om in 2026 tenminste in elke provincie weer een 'Ontdek Elektrisch' te gaan organiseren. Traditiegetrouw in het hart van de stad en tussen het winkelende publiek.

 

BMW i3

Zelf rijdt Nicolyn Dijkstra natuurlijk ook elektrisch. "Ik rijd al sinds 2013 in een elektrische auto. Inmiddels heb ik mijn derde BMW i3. Volledig elektrisch, ramvol natuurlijke en recyclebare materialen en daarom voor mij echt een boegbeeld voor de mobiliteit van de toekomst," zo sluit Nicolyn deze kennismaking af.